Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Yayın Yönetmeni'nin Mesajı


YÖNETİM KURULU BAŞKANI VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ’NİN MESAJI

İhlas Gazetecilik, İhlas Holding’in köklü kurumsal değerlerinin rehberliğinde okuyucu kitlesini genişletmeye; bunu yaparken de organizasyonel verimliliğini ve operasyonel kârlılığını artırmaya odaklanacaktır.

Yayın ilkelerimizde de üstüne basa basa vurguladığımız üzere, İhlas Gazetecilik demokrasimizi korumayı ve milletimizin menfaatlerini savunmayı asli görevleri olarak kabul etmektedir.

Sorumlu ve objektif haberci kimliğinden ödün vermeden Türkiye’nin en güvenilir haber ve yorum kaynaklarına sahip bir kurum olarak, 2016 yılında demokrasimize kasteden bugüne kadarki en büyük tehditlerden birini feraset, birlik ve dayanışma içinde bertaraf eden milletimizin gözü, kulağı ve sesi olmaktan her zamankinden daha fazla gurur duyuyoruz.

Türk Basınının En Köklü ve Lider Kuruluşlarından Biri

İhlas Gazetecilik; köklü markası, yenilikçi kimliği, artık bir dünya markası haline gelmiş İhlas Haber Ajansı’nın etkin ve güvenilir haber ağı, geniş ve yaygın abone tabanından aldığı güçle 2016 yılında da istikrarlı gelişimini sürdürmüştür.

Yıllardır güvenilir ve doğru haber verme bilinci ile, hiçbir zaman çizgisi ve kuruluş amacındaki ruhundan sapmadan yayın anlayışını sürdüren gazetemiz Türkiye, haber akışının çok yoğun, rekabetin zor olduğu günümüz şartlarında dinamik yapısı ile okuyucularıyla bağını derinleştirmeyi sürdürmektedir. Gazetemiz, aynı zamanda ülkenin milli kültürüne de sahip çıkan gerçek okuyucu kitlesi sayesinde 2016 yılında da tirajını korumuştur.

İnternet ve dijital dünyanın gazete satış ve gelirlerini baskıladığı bu ortamda sergilenen bu istikrar, Türkiye Gazetesi'nin sadece okur değil reklam veren nezdindeki saygınlığını da artırmakta; reklam gelirlerimizi yukarı çekmektedir. 2016 yılında reklam verenlerin ihtiyaç ve beklentilerini doğru karşılayabilmek amacıyla reklam ekiplerimiz dijital ve basılı olmak üzere iki temel yapı altında toplanmıştır. Ortaya çıkacak sinerjinin aynı zamanda reklam veren ve okuyucu arasında güçlü bir iletişim köprüsünün temellerini atacağını düşünüyoruz.

Sürekli Kendini Yenileme Kabiliyetiyle Yeni Medya Dünyasının Öncü Oyuncusu

İnternet ve sosyal medyanın şekillendirdiği yeni medya dünyasında, değişime ayak uyduran değil, değişimi yöneten bir kuruluş olmayı hedefleyen Türkiye Gazetesi’nin başarısı, geride bıraktığımız faaliyet döneminde operasyonel sonuçlara da yansımıştır. Dijital medya enstrümanlarını kendi iş modellerine başarıyla entegre ederek her geçen gün daha geniş kitlelere ve yaş gruplarına erişen Gazete internet sitemizin günlük trafiği 2016 yılında 1 milyona ulaşmıştır. Erişim mecralarına 2016 yılında Android ve iOS platformlarını da ekleyen Türkiye Gazetesi, kısa sürede yakaladığı indirme rakamlarıyla mobil dünyada da iddiasını kanıtlamıştır.

En Son Teknolojiye Sahip Baskı Tesisleri

2016 yılında ayrıca, yaptığımız baskı makinesi yatırımları ile Türkiye genelindeki tesislerimiz yenilenerek, Gazetemizin dijital ortamda baskı gelişiminin önemli bir bölümü tamamlanmıştır.

Devam eden verimlilik odaklı çalışma ve projelerimizle dünyadaki en son baskı trendlerini adapte ederek hizmet kalitemizi daha da yukarıya taşımayı hedefliyoruz.

Geleceğe Güvenle Bakıyoruz

İhlas Gazetecilik, önümüzdeki dönemde de evrensel basın etik ilkelerini merkeze alan sorumlu yayıncılık anlayışıyla hareket etmeye devam edecektir. Şirketimiz, İhlas Holding’in köklü kurumsal değerlerinin rehberliğinde ve sektör ortalamasının üzerinde deneyime sahip insan kaynağının desteğiyle okuyucu kitlesini genişletmeye; bunu yaparken de organizasyonel verimliliğini ve operasyonel kârlılığını artırmaya odaklanacaktır. Bu vesileyle, bize bu yolda eşlik eden ve hiçbir koşulda desteklerini esirgemeyen hissedarlarımıza, iş ortaklarımıza, çalışanlarımıza ve tüm okuyucularımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygılarımla,

İSMAİL KAPAN

Yönetim Kurulu Başkanı ve
Genel Yayın Yönetmeni


Tarih : 18 Nisan 2017 Salı 16:28

Yazıcıya Gönder :   |