Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Yayın Yönetmeni'nin Mesajı


YÖNETİM KURULU BAŞKANI VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ’NİN MESAJI

“İhlas Gazetecilik, 2017 faaliyet döneminde sürdürülebilir finansal performansını korumanın yanı sıra medya sektöründeki dijital dönüşüm süreci ışığında stratejik yatırımlarını başarıyla sürdürmüştür.”

İhlas Gazetecilik A.Ş. ve Türkiye Gazetesi, başlangıçtan günümüze kadar olduğu gibi 2017 faaliyet döneminde de temel misyonu olan “okuyucu ve diğer müşterilerine doğru haber ve bilgi sağlamak, dürüst yorum ve değerlendirme sunma” ilkesi doğrultusunda faaliyetlerini başarıyla sürdürmüştür. Sektördeki yoğun rekabet koşulları karşısında gazetecilik temel ilkelerinden asla taviz vermeyen Şirketimiz, temel vizyonunda belirtilen “nitelikli yayıncılık, kaliteli baskı, çalışanlarına verdiği değer ve toplumsal sorumluluklarına gösterdiği özen” ilkeleri doğrultusunda önemli atılımlar gerçekleştirmeyi sürdürmüştür.

“İhlas Gazetecilik özkaynakları ve satışları, bir önceki yıla kıyasla artmıştır.”

Sağlam Köklerimizden Güç Alıyoruz…

İhlas Gazetecilik, 2017 faaliyet döneminde küresel ekonomideki dalgalanmalar karşısında sürdürülebilir finansal performansını korumanın yanı sıra medya sektöründeki dijital dönüşüm süreci ışığında stratejik yatırımlarını başarıyla sürdürmüştür. Toplam aktifleri 302 milyon TL’ye ulaşan Şirketimizin özkaynakları yılsonu itibarıyla 259 milyon TL olmuştur. İhlas Gazetecilik’in amiral gemisi konumunda olan Türkiye Gazetesi, Türkiye genelindeki yaygın dağıtım ağının yanı sıra sorumlu yayıncılık anlayışıyla Türkiye’nin nabzını tutmayı başarıyla sürdürmüştür. Türkiye’de güvenle özdeşleşmiş yayın çizgisiyle ön plana çıkan Gazetemiz, medya sektöründeki dijital dönüşüm süreci ışığında yenilikçi projelerle farklı mecralar üzerinden okuyucularımızı bilgilendirmeyi 2017’de de sürdürmüştür. Gazetemizin internetteki yüzü turkiyegazetesi.com.tr’nin ziyaretçi sayısı 2017 yılsonu itibarıyla 700 bine ulaşırken, Facebook hesabımızın takipçi sayısı 1,2 milyona, Twitter hesabımızın takipçi sayısı ise 215 bine ulaşmıştır. Güçlü habercilik çizgisiyle rakipleri karşısında ön plana çıkan Türkiye Gazetesi, 2018’de turkiyegazetesi.com.tr aracılığıyla 2 milyon ziyaretçiye, Facebook hesabı aracılığıyla 2018 yılında 2 milyon facebook takipçisine ulaşılması hedeflenmektedir.

“Türkiye Gazetesi Facebook hesabının takipçi sayısı 1,2 milyona ulaşmıştır.”

“İhlas Gazetecilik, yayın ilkelerinden ödün vermeden uzun vadeli kurumsal hedefleri doğrultusunda faaliyetlerini yürütmeyi sürdürecektir.”

Türkiye’nin En Yaygın Baskı Ağlarından Birisi…

Türkiye’nin en yaygın matbaa ağlarından birisini bünyesinde bulunduran İhlas Gazetecilik; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Trabzon ve Antalya’da bulunan baskı tesisleri sayesinde Türkiye Gazetesi’ni yerel haberler üreterek her bölgeye kendi gündemine ilişkin haberleri sunabilme imkanı sağlamaya devam etmiştir. Farklı müşteri gruplarına yönelik baskı hizmeti de sunan matbaa ağımız, güçlü müşteri portföyüyle Şirketimizin finansal kârlılığına güçlü bir katkı sağlamayı sürdürmüştür.

Bünyesinde kuruluşundan bugüne sahibi ve yayın politikası değişmemiş tek ulusal gazete konumunda olan Türkiye Gazetesi’ni bulunduran İhlas Gazetecilik, önümüzdeki dönemde de yayın ilkelerinden ödün vermeden uzun vadeli kurumsal hedefleri doğrultusunda faaliyetlerini yürütmeyi sürdürecektir. Türkiye’nin 75 ilini kapsayan elden dağıtım modelini önümüzdeki dönemde de sürdürmeyi hedefleyen Şirketimiz, dijital dönüşüm süreci yatırımlarına kesintisiz bir biçimde devam ederek internet ve sosyal medya gibi mecralarda objektif haberciliğin nabzını tutmaya devam edecektir.

Başta ana hissedarımız İhlas Holding olmak üzere 2017 faaliyetlerimize destek olan tüm paydaşlarımızla teşekkürlerimi sunarım. Önümüzdeki dönemde de İhlas Gazetecilik yayın ilkelerinden ödün vermeden hissedarlarımızın birikimlerine değer katacak projelere imza atmayı sürdüreceğiz.

Saygılarımla,

İSMAİL KAPAN

Yönetim Kurulu Başkanı ve
Genel Yayın Yönetmeni